חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בית הכנסת הפורטוגזי אמסטרדם

אם אתם מעוניינים להכיר את המורשת היהודית הענפה של אמסטרדם ביקור בבית הכנסת הפורטוגזי (Portuguese Synagogue) הוא אחד המקומות שאתם חייבים לראות.

בית הכנסת הספרדי באמסטרדם נוסד כבר בסוף המאה השבע עשרה, זהו בית כנסת הנמצא במבנה גדול ומרשים באזור של ווטרלופליין (Waterlooplein), בית הכנסת הפורטוגזי היה אחד הבניינים הגדולים ביותר באמסטרדם. כיום זהו אחד מחמשת בתי הכנסת היחידים בעולם שיש להם רצפת חול. 


עד השואה היהודים היוו עשר אחוז מתושבי אמסטרדם, לאחר שנמלטו מספרד ופורטוגל, זו הייתה אחת הקהילות הגדולות המשגשגות באירופה כולה, רוב הקהילה נרצחה על ידי הגרמנים אולם היהודים לא ויתרו והתפילה הראשונה הייתה ארבע ימים לאחר שחרור העיר, בית הכנסת וכלי הקודש לא ניזוקו בעת המלחמה.

מאז שנת אלפיים ושלוש, כל הרכוש הרב ואוסף כלי המורשת של הקהילה, וביניהם ספריית עץ חיים המדהימה אשר כוללת מעל לשישים אלף ספרים, ספרים אלו מוחזקים על ידי העמותה למורשת התרבותית של הקהילה היהודית פורטוגזית, מה שאפשר קבלת כספים ואת האפשרות לשיפוץ ותחזוקת בית הכנסת. 

מאז ינואר 2009 תחזוקת וניהול מרחב בית הכנסת נמצאים בידי העמותה המוזיאון ההיסטורי היהודי. כיום בית הכנסת משופץ לחלוטין ונראה במיטבו.

להזמנת כרטיסים לבית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם לחצו כאן

מה יש לראות בבית הכנסת הפורטוגזי אמסטרדם (Portuguese Synagogue)

בית הכנסת הפורטוגזי נמצא במרכז העיר ובאזור שלו יש גם מוזיאון בנושא היהדות וספרית עץ החיים המכילה עשרות אלפי ספרים שחלקם בני כמה מאות שנים. הכניסה לבית הכנסת כוללת גם כניסה למוזיאון ההיסטורי היהודי, וגם מדריך אודיו ומפה לסיור ברחבי הקהילה היהודית באמסטרדם, המחיר של כניסה לבית הכנסת והמוזיאון הוא שבע עשרה יורו לאדם. 

בית הכנסת הפורטוגזי אמסטרדם (Portuguese Synagogue) הוא מבנה מרשים וגדול בית כנסת מפואר ביותר בעל חלל גדול,תוכלו להתרשם בבית הכנסת הפורטוגזי מאחד מאוספי המורשת היהודית החשובים והגדולים בעולם אשר נמצא בבעלות הקהילה היהודית הפורטוגזית של אמסטרדם.

האוסף כולל כלי קודש עתיקים, עבודות דפוס וכתבי היד שהם בעלי ערך שלא ישוער.אחד הדברים המעניינים הוא שעדיין משתמשים בחלק נכבד של כלי הקודש, חלק מהם מוצג בחדרי האוצר של אסנוגה ותוכלו לראות אותם במוזיאון.

תוכלו לבקר בבית הכנסת הפורטוגזי (Portuguese Synagogue) כל יום מלבד שבת בין השעות אחת עשרה עד חמש אחר הצהריים, בית הכנסת נמצא בכתובת, Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 PL, Amsterdam, מומלץ להגיע ברגל מאזור המרכז זוהי דרך מקסימה ואפילו תעבור בשוק ווטרלופליין (Waterlooplein market) שנמצא בקרבת בית הכנסת.

 

בית הכנסת הפורטוגזי אמסטרדם

בית הכנסת הפורטוגזי אמסטרדם

להזמנת כרטיסים לבית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם לחצו כאן

 

 

מעוניינים להזמין כרטיסים לבית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם לחצו כאן

5/5 - (1 vote)

לחזור משהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

רוצים לדעת מה יש לעשות ולראות בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את רשימת האטרקציות המומלצות!

error: התוכן מוגן !!