חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אמרספורט

אמרספורט – Amersfoort הינה עיר עתיקה ויפהפיה שנמצאת על גדות הנהר אם (Eem). המקום נוסד בשנת 1000, וקיבל את התואר עיר בשנת 1295 מידי הבישוף של העיר אוטרכט. הרחובות בעיר מסודרים במעגלים, ומסביבם חומת העיר. אמרספורט שימשה כמרכז מסחר למזון ובירה. בעיר היתה קהילה יהודית פעילה בכלכלה ופוליטיקה (שלושה מראשי העיר ברציפות היו יהודים), שתרמו בכך להתפתחות העיר. לאחר מלחמת העולם השניה נשאר במקום בית כנסת יפה.

סיור בעיר
בין תחילת מאי לסוף אוקטובר מתקיימים סיורים בסירות סביב העיר, היוצאים כל יום בשעות הצהריים מרחוב Krommes מספר 5. הסיור הוא בהולנדית, אך ניתן לקבל דפים מפורטים בשפות שונות, עם תמונות שיעזרו לאתר את המקומות.

מסורת
האגדה מספרת על קדושתה של כנסיית "מגדל גבירתנו" (Onze-Lieve-Vrouwentoren) שבעיר. בשנת 1444 הלכה ילדה מאחת הערים הסמוכות למנזר העיר, כאשר בידה תמונתה של מריה. כשהגיעה לעיר היא זרקה את התמונה לתעלה, בגלל שחשבה שהתמונה שהביאה קטנה מדי ביחס לגודלה של העיר. באותו יום חלמה אחת מגבירות העיר חלום, ובו נצטוותה למשות את התמונה מן התעלה. כאשר משתה את התמונה, ראתה כי התמונה נשארה יבשה, וסביב המסגרת זהר אור. הגבירה לקחה את התמונה ושמה אותה בכנסיה, על מנת שיבואו להתפלל אליה ולבקש את עזרתה. מאז, הפך המקום מרכז עליה לרגל, ונטען שמי שבה להתפלל במקום בורך בניסים. המאמינים תרמו כספים רבים לפיתוח הכנסיה, והפכו אותה לאחת הגדולות בהולנד.

אהבת? נא לדרג!

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בהולנד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לקבל את המדריך למטייל הישראל בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את המדריך בחינם!

error: התוכן מוגן !!