חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בתי כנסת באמסטרדם

אמסטרדם זוהי עיר פשוט מופלאה אתם יכולים למצוא בה היסטוריה סופר מעניינת מוזיאונים, ותרבות בלתי פוסקת. גם לקהילה היהודית מורשת בעיר ואפשר למצוא כל מיני דברים שקשורים ליהדות.

אם אתם מחפשים בית כנסת באמסטרדם תוכלו למצוא כמה כאלה כך תוכלו להתפלל תפילת שישי באמסטרדם בעת טיול שלכם בעיר ולהרגיש בבית, אין ספק שזאת חוויה אדירה למאמינים להתפלל בבית כנסת באמסטרדם כל כך רחוק מהבית.

אחד מבתי הכנסת באמסטרדם הוא בית הכנסת הפורטוגזי הגדול זהו אחד המבנים העתיקים בעיר אשר נבנה במהלך המאה השש עשרה. באותה תקופה יהודים רבים סבלו מרדיפות ברחבי אירופה והם החליטו להגר לאמסטרדם שהייתה תמיד מדינה מאוד סבלנית.

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם כיום שופץ לגמרי וזהו אחד הבניינים היפים והידועים באמסטרדם לעיר, הוא פחות משמש לתפילות וכיום הוא מציג מוזיאון של המורשת היהודית בעיר מאוד מעניין ומומלץ לבקר במקום זהו ללא ספק אחד המבנים היפים גם בחוץ וגם מבפנים.

אז מי שרוצה להתפלל באמסטרדם יכול לעשות זאת בכמה בתי כנסת פעילים של הקהילה היהודית שחיה בעיר, זוהי בהחלט חוויה יוצאת דופן והקהילה היהודית באמסטרדם ידועה בהכנסת אורחים מדהימה.

איפה אפשר להתפלל באמסטרדם?

אמסטרדם היא עיר מאוד ידידותית לתייר מבחינת תחבורה ציבורית כך שאם אתם מעוניינים נאמר לעשות תפילת מנחה או תפילת ערבית באמסטרדם תוכלו להגיע בקלות אל אחד מבתי הכנסת באזור שאתם נמצאים. ריכזנו עבורכם בתי כנסת כדי שתוכלו לעשות תפילת שישי באמסטרדם.

בית הכנסת הפורטוגזי – למרות שכיום בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם פחות משמש לתפילות עדיין מאוד מומלץ להגיע ולבקר בו. כיום הוא פועל כמוזיאון של הקהילה היהודית בעיר וזהו מבנה מרשים מאוד שנמצא באזור מאוד נחמד של העיר.

באזור של בית הכנסת הגדול באמסטרדם יש הרבה מה לראות ולעשות ממש מעבר לכביש תמצאו שוק פשפשים קטן אך מיוחד מאוד תוכלו למצוא בו גם מזכרות הולנדיות מסורתיות, באותו אזור תוכלו למצוא גם מסעדה כשרה שמגישה אוכל יהודי מסורתי.

שעות פתיחה למבקרים 1 באפריל – 31 באוקטובר: ראשון עד שישי 10.00 – 16.00. 1 בנובמבר – 31 במרץ: ראשון עד חמישי 10.00 – 16.00. יום שישי 10.00 – 14.00.

 איך להגיע לשם: "Waterlooplein" מטרו 51, 53 ו -54: תחנת ווטרלופליין תחנת רכבת חשמלית 9, 14. כתובת בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם מר ויסרפליין 3 1011 RD אמסטרדם הולנד

בית כנסת באמסטרדם תשועת ישראל (Gerard Doustraat Synagogue) – זהו בית הכנסת האשכנזי הוותיק ביותר המתפקד באמסטרדם, בעבר בית כנסת זה  פרח והיה ידוע כמקום מפגש בו רבנים ואנשי רוח התפללו יחד ולאחר מכן ונפגשו יחד ללימוד תורה.

כאמור זהו בית כנסת שעדיין פעיל ואתם יכולים להגיע כדי לעשות תפילת שחרית באמסטרדם בלבד, בית כנסת תשועת ישראל פעיל בעיקר בחגים ובשבתות והוא אינו פעיל בעת תפילת מנחה וערבית.

בית כנסת תשועת ישראל נמצא באזור הנקרא פייפ שבו אתם יכולים למצוא את מוזיאון הייניקן המפורסם וגם את שוק אלברט קאופ שממש כדאי לבקר בו אם אתם נמצאים באזור.

איך להגיע לשם: כתובת: Gerard Doustraat 238, 1073XC Amsterdam, הולנד

שעות פתיחה למבקרים: יום שישי: 20:00–23:00 יום שבת: 9:00–13:00 תחבורה ציבורית פחות רלוונטית מפני שתוכלו להגיע רק בשישי או שבת כך שתצטרכו לעשות זאת באופן רגלי.

בית כנסת באמסטרדם – קהילת יעקב – זהו בית כנסת פעיל ותיק מאוד כאן תוכלו להתפלל תפילת ערבית באמסטרדם, אך כמובן שעות התפילה משתנות מדי יום כך שמומלץ לברר מראש את שעות התפילה של אותו היום.

איך להגיע לשם: כתובת: Gerrit van der Veenstraat 26 II, 1077 ED Amsterdam, הולנד

שעות פתיחה למבקרים: משתנה על פי שעות התפילה באותו היום.

בית כנסת באמסטרדם רבי אהרן שוסטר – (Obrecht) – אם אתם מעוניינים לעשות תפילת מנחה באמסטרדם תוכלו לעשות זאת בבית הכנסת רבי אהרן שוסטר, זהו בית כנסת בסגנון אשכנזי אשר פתוח לקהל בשבתות וחגים.

איך להגיע לשם: Heinzestraat 3 Amsterdam 1071

זמני תפילות שבת: מנחה קבלת שבת: זמן הדלקת נרות שחרית: 9:00 יום ראשון: שחרית: 8:30 

בית כנסת באמסטרדם  – לעקסטראט (Lekstraat) – זהו בית כנסת באמסטרדם אשר פתוח בכל ימות השבוע כאן תוכלו לעשות גם תפילת ערבית באמסטרדם, מנחה, ושחרית. 

איך להגיע לשם: תחבורה ציבורית טראם מספר: 4 אוטובוס מספר: 65, או 62 שם התחנה: Waalstraat Lekstraat 61

שעות פתיחה למבקרים: משתנה על פי שעות התפילה באותו היום.

בית הכנסת של הקהילה היהודית באמסטרדם – זהו בית כנסת אשר נמצא בדרום העיר והוא כולל מתחם של אוכל כשר וחנויות של הקהילה היהודית.

איך מגיעים לשם: כתובת: 26 Van der Boechorststraat

שעות פתיחה למבקרים: פתוח בין הימים שני לחמישי, זמני התפילות משתנים לכן מומלץ לברר מראש מתי הן מתקיימות.

שאלות ותשובות בנוגע לבתי הכנסת של אמסטרדם

בוודאי גם אם אתם לא שומרי מצוות באופן קבוע החוויה של ביקור באחד מבתי הכנסת באמסטרדם מומלצת מאוד לכולם.

יש כמה בתי כנסת באמסטרדם שתוכלו להתפלל בהם את תפילת השישי, בית הכנסת רבי אהרן שוסטר, בית הכנסת קהילת יעקב, בית הכנסת תשועת ישראל.

בוודאי אמסטרדם היא עיר שכמעט בכל אזור בה יש מה לעשות, בתי הכנסת באמסטרדם נמצאים ליד מקומות שתוכלו לטייל בהם בעת הביקור שלכם בבית הכנסת.

לא זמני תפילת מנחה באמסטרדם לא יהיו באותם שעות של ישראל זאת מפני שגם השעה באמסטרדם שונה וגם השמש עולה בשעה שונה כך זמני התפילות נקבעים על פי מדדים שונים.

אהבת? נא לדרג!

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בהולנד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לקבל את המדריך למטייל הישראל בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את המדריך בחינם!

error: התוכן מוגן !!