חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון אלארד פירסון

אמסטרדם היא אחת הערים העשירות ביותר בעולם בתרבות ואמנות שנבנתה לאורך מאות שנים, כיום אמסטרדם היא עיר אטרקטיבית שמושכת אליה מיליוני תיירים בשנה, זה קורה בגלל שזוהי עיר מלאה באטרקציות מכל הסוגים.

המוזיאון כלול בתוך כרטיס I AMSTERDAM שמקנה כניסה חינם לעשרות אתרים ומוזיאונים והנחות מטורפות בעיר!
לחצו כאן לפרטים ורכישת הכרטיס!

יש באמסטרדם עשרות מוזיאונים העוסקים במגוון גדול של תחומים אחד המוזיאונים שלא כדאי לכם לפספס כאשר אתם נמצאים בביקור באמסטרדם זהו מוזיאון אלארד פירסון (Allard Pierson Museum), מוזיאון מדהים שהאוסף שלו הולך עשרת אלפים שנה אחורה בזמן.

מוזיאון אלארד פירסון הוא המוזיאון לארכיאולוגיה של אוניברסיטת אמסטרדם. המוזיאון נמצא באזור מקסים באמסטרדם לא רחוק מנהר האמסטל שתוכלו לקבל גם מידע אודותיו, המוזיאון מציג תערוכות שונות באופן אטרקטיבי בנושאים מעניינים.

כדאי לחשוב על אטרקציות נוספות הנמצאות באזור של המוזיאון כדי שתוכלו לנצל את היום שלכם בצורה מקסימלית, יש באזור פארקים נחמדים, בתי קפה, מסעדות ומוזיאונים נוספים, כדאי גם לבדוק לגבי הכרטיס המשולב של אמסטרדם שמעניק לכם כניסה למוזיאונים ונסיעה בתחבורה הציבורית והכל בכרטיס אחד.

מה יש לראות במוזיאון אלארד פירסון (Allard Pierson Museum)

אלארד פירסון, היה אדם אהוב שנחשב להוגה דעות הגדול ביותר של המאה התשע עשרה,הוא  מייצג היסטוריה תרבותית נרחבת, פירסון שיתף את הידע שלו באוניברסיטה של אמסטרדם וגם מעבר לה, הדעות שלו היו נחשבות מאוד ובעלות משמעות אדירה עבור המלומדים באותם שנים.

פירסון אשר נולד בתחילת המאה התשעה עשרה למשפחה עמידה באמסטרדם וזכה לחינוך קפדני, לאורך השנים פירסון אסף פריטים מתחומים שונים כמו למשל, ארכיאולוגיה, ההיסטוריה של הספרים, קרטוגרפיה, עיצוב גרפי, זואולוגיה, ואפילו היסטוריה תרבותית יהודית שהייתה מאוד ענפה באמסטרדם עד מלחמת העולם השנייה,

מוזיאון אלארד פירסון מכיל את אחד מאוספי המורשת החשובים ביותר בעולם, הוא שופץ לאחרונה ואף הורחב והוגדל, המוזיאון מציג עשר אלף שנה של היסטוריה תרבותית, מהנילוס במצרים ועד נהר האמסטל באמסטרדם. 

דרך מעולה לחוות את הביקור בצורה יעילה היא באמצעות סיור מודרך, המדריך מסביר לכם על ההיסטוריה של המוזיאון על המבנים המרשימים שהוא נמצא בהם ועל הפריטים יוצאי הדופן שאתם רואים.

שימו לב לנקודה חשובה, כדי לעשות סיור מודרך במוזיאון יש להזמין מקום שבועיים מראש כך שמומלץ לעשות זאת עוד שאתם נמצאים בארץ בשלב של תכנון הטיול שלכם לאמסטרדם.

לחצו כאן לפרטים ורכישת הכרטיס שמקנה כניסה חינם למוזיאון!

אוסף ההיסטוריה התרבותית היהודית של מוזיאון אלארד פירסון (Allard Pierson Museum)

אוסף ההיסטוריה התרבותית היהודית של אלארד פירסון נחשב לאוסף הגדול ביותר באירופה בנושא זה ושל האוניברסיטה של אמסטרדם בפרט, התערוכה מציגה אוסף ספרים עתיקים המונים מעל לששת אלפים ספרים שנשמרו.

באופן אירוני הספרייה החלה את דרכה כספרייה של ספרים גרמניים, לאחר מלחמת העולם הראשונה זה השתנה והספרייה הפכה להיות ספרייה של  תוכן יהודי, המכיל יצירות בכל השפות שהיהודים עשו בהן שימוש לאורך מאות שנים, כמו למשל איידיש, ספניולית וכמובן עברית. 

הספרייה מכילה כיום מאה ועשרים אלף יצירות, כולל אלפי כתבי יד ושמונים ארכיונים מלאים בתוכן ומידע היסטורי מעניין וחשוב, המוזיאון מקיים מגוון שיתופי פעולה עם גופים שונים שמוצאים בו תוכן רב שלא נמצא בשום מקום ואפילו שיתוף פעולה בין אוניברסיטת אמסטרדם לאוניברסיטאות בישראל.

בין היתר יש במוזיאון אלארד פירסון תערוכות קבועות מאוד מעניינות שתוכלו ללמוד מהן המון, יש גם תערוכות מתחלפות זמניות שמציגות תכנים מאוד מסקרנים, מה שהופך את המוזיאון לדינמי כזה שכל הזמן קורים בו דברים מעניינים בהתאם לעיר אמסטרדם.

לחצו כאן לפרטים ורכישת הכרטיס שמקנה כניסה חינם למוזיאון!

שאלות ותשובות בנוגע למוזיאון אלארד פירסון אמסטרדם?

האם כדאי לבקר במוזיאון אלארד פירסון?

כן, אם אתם נמצאים בביקור באמסטרדם כדאי לכם מאוד לקחת בחשבון ביקור במוזיאון אלארד פירסון, זהו מוזיאון מאוד מעניין שלוקח אתכם עשרת אלפים שנה בהיסטוריה.

האם יש תערוכה של תרבות יהודית באמסטרדם?

כן זוהי אחת התערוכות הגדולות והמעניינות ביותר במוזיאון העוסקת בתרבות היהודית הענפה של אמסטרדם בכמה מאות שנים האחרונות, זוהי ללא ספק תערוכה שלא כדאי לכם לפספס.

כמה עולה כניסה למוזיאון אלארד פירסון?

כרטיס כניסה לאדם בוגר יעלה לכם, 12.5 יורו, ילדים עד גיל שמונה עשרה ישלמו סכום סמלי של 2 יורו.

מה שעות הפתיחה של מוזיאון אלארד פירסון?

המוזיאון פתוח בימים שני עד שישי בין השעות, 9:30 עד 17:30, בימים חמישי עד ראשון 10:00 עד 17:00

איך מגיעים למוזיאון אלארד פירסון?

המוזיאון נמצא בכתובת: Oude Turfmarkt 127-129, 1012 GC Amsterdam, הולנד, ניתן להגיע באמצעות מטרו מספר 52 או טראם מספר 4, 14.

5/5 - (2 votes)

לחזור משהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

רוצים לדעת מה יש לעשות ולראות בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את רשימת האטרקציות המומלצות!

error: התוכן מוגן !!