חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביקור בטחנת רוח באמסטרדם

Windmill Amsterdam Sloten

אחד המאפיינים הבולטים של הולנד אלה הם טחנות הרוח, הולנד היא מדינה שטוחה השוכנת סמוך לאוקיינוס, זוהי מדינה שהרוח נושבת בה כל הזמן, לפני כמה מאות שנים ההולנדים פיתחו טחנות רוח שהפיקו עבורם אנרגיה רבה. כיום תוכלו למצוא בהולנד אלפי טחנות רוח מודרניות בגודל עצום פרושות בכל השטחים הפתוחים של המדינה.

ההולנדים ידועים בכך שהם משמרים את ההיסטוריה בצורה יוצאת דופן זאת גם הסיבה שתוכלו למצוא כיום אינספור טחנות רוח עתיקות בכל רחבי המדינה. אחת מטחנות הרוח הרבות שהפכו לאטרקציה תיירותית זוהי טחנת הרוח מולן ואן סלוטן (Molen van Sloten – Amsterdam windmill)

יש מקומות שאסור לפספס באמסטרדם! טחנת הרוח מולן ואן סלוטן אטרקציית חובה באמסטרדם להזמנת כרטיסים לחצו כאן

אטרקציה תיירותית באמסטרדם טחנת הרוח מולן ואן סלוטן

אטרקציה תיירותית באמסטרדם טחנת הרוח מולן ואן סלוטן

 

זוהי טחנת רוח עתיקה משוחזרת לחלוטין אשר נבנתה בשנת אלף שמונה מאות ארבעים ושבע, וכיום היא הפכה לאטרקציה שאסור לפספס שאתם נמצאים בביקור באמסטרדם תוכלו למצוא כרטיסים אל מולן ואן סלוטן (Molen van Sloten – Amsterdam windmill) במרכזי המידע לתייר (I Amsterdam)

.ביקור בטחנת הרוח (Molen van Sloten – Amsterdam windmill) 

טחנת הרוח מולן ואן סלוטן היא הטחנה היחידה אשר פתוחה לקהל באמסטרדם, טחנת הרוח סלוטן היא טחנת ניקוז בעלת מגדל עם מבנה מתומן, הטחנה ממוקמת בפאתי אמסטרדם, על תעלת הטבעת והיא שומרת על מפלס המים בסביבה הנמוכה התחתונה יישאר מתחת לרמה מסוימת שלא יעלה על גדותיו, על ידי ניקוז השטח.

הדרך הטובה ביותר להגיע לטחנת הרוח מולן ואן סלוטן היא על ידי סיור מודרך הכולל גם כרטיסים אל מולן ואן סלוטן, אתם יכולים למצוא ברחבי אמסטרדם מרכזי מידע לתיירים שמציעים מגוון אטרקציות מעניינות. סיור מודרך כולל הסעה למקום מדריך צמוד שמסביר לכם על הטחנה ועל אתרים בדרך.

טחנת הרוח מולן ואן סלוטן (Molen van Sloten – Amsterdam windmill) היא אטרקציה מדהימה ומאוד מומלצת כאשר אתם מבקרים באמסטרדם, הטחנה משוחזרת לחלוטין והיא הוחזרה למצב שהייתה כאשר היא נבנתה. בעת הביקור אתם נכנסים לתוך טחנת הרוח ויכולים לראות איך המבנה המדהים נראה ולא פחות מעניין איך כל העניין הזה עובד.

בדרך כלל טחנות הרוח בהולנד ממלאות כל מני תפקידים כאשר טחנת הרוח מולן ואן סלוטן היא טחנה שנועדה לנקז את המים מסביבה כדי שהאזור לא יוצף, המבנה הפנימי מלא בגלגלי שיניים שמסונכרנות אחת עם השניה ומתפעלות את הכנפיים הענקיות של הטחנה, הכנפיים אוגרות אנרגיה והטחנה שואבת אלפי ליטרים של מים בשעה.

אחד היתרונות של ביקור בטחנת הרוח הוא האזור האטרקטיבי שהיא נמצאת בו מבחינת אטרקציות יש באזור כמה מקומות שכדאי לבקר בהם כמו למשל מבשלת הבירה (De 7 Deugden) שנמצאת ממש מעבר לפינה, יש במקום גם מסעדה טובה דוכנים של אוכל הולנדי מסורתי, חנות גבינות הולנדיות ועוד.

אחד המקומות שאתם חייבים לבקר בו כשאתם מגיעים לטחנה זהו הכפר סלוטן זהו כפר ציורי שנראה כאילו הזמן עצר מלכת והכל נראה קסום, מומלץ להסתובב קצת בכפר לראות את הבתים המיוחדים ואפילו לדבר מעט עם ההולנדים המקומיים הם מאוד נחמדים ומקבלי פנים בצורה חמה.

הטחנה פתוחה כל ימות השבוע בין השעות אחת עשרה בבוקר עד ארבע אחר הצהריים, המחיר של כרטיסים אל מולן ואן סלוטן הוא 7.5 יורו, הטחנה נמצאת בכתובת: Akersluis 10, 1066 EZ, Amsterdam מהתחנה המרכזית אתם לוקחים אוטובוס מספר 51 או 195

יש מקומות שאסור לפספס באמסטרדם! טחנת הרוח מולן ואן סלוטן אטרקציית חובה באמסטרדם להזמנת כרטיסים לחצו כאן

אחד המאפיינים הבולטים של הולנד אלה הם טחנות הרוח, ואן סלוטן

אחד המאפיינים הבולטים של הולנד אלה הם טחנות הרוח, ואן סלוטן

 

אהבת? נא לדרג!

לחזור משהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

רוצים לדעת מה יש לעשות ולראות בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את רשימת האטרקציות המומלצות!

error: התוכן מוגן !!