חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם כרטיסים, שעות פתיחה, המלצות, מידע היסטורי, תפילות, המוזיאון היהודי של הרובע היהודי ועוד מידע על בית הכנסת הגדול של אמסטרדם!


מהמחצית השנייה של המאה ה -17 הורשו יהודי אמסטרדם לבנות בתי כנסת שנראו מהרחוב. החלטה זו שינתה את המראה והתחושה של העיר כולה! יש לכם אפשרות לטייל באמסטרדם ולהכנס אל בית הכנסת הפורטוגזי (המכונה גם אסנוגה), התפעלו מגילופי העץ המורכבים, וראו את הרצפה המדהימה מתחת לרגליכם (עשויה מחול!!).

לחצו כאן לרכישת כרטיסים לבית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם!

חלל הפנים נשמר להפליא ועבר מלחמות עולם ואפשר לומר שבית הכנסת הפורטוגלי הוא פלא בפני עצמו. מלבד האדריכלות ורצפות העץ, עדיין אין חימום או תאורה מודרניים, כך שכניסה לבניין זה היא מצריכה לעבור דרך נהדרת וקסומה לאור נרות וזה מרגיש כאילו אתם חזרתם לתקופת הזהב.

עד השואה היוו היהודים 10% מאוכלוסיית אמסטרדם, שרבים מהם מצאו כי העיר הזו מהווה מפלט מפני רדיפות בספרד ובפורטוגל.

בזמנו בית הכנסת הפורטוגלי היה אחד הבניינים הגדולים באמסטרדם. כיום זהו אחד מחמשת בתי הכנסת היחידים בעולם שיש להם רצפת חול (המשמשת לספיגת אבק, לחות ורעש).

כרטיס זה כולל כניסה למוזיאון ההיסטורי היהודי הסמוך, ולהולנדשה שואבורג (אנדרטת השואה הלאומית) הסמוכה, כך שתוכלו ללכת לכל הדברים היהודיים המרכזיים של האיזור בכרטיס אחד משולב.
מוזמנים לבחור תאריכים פנויים ביומן ולשריין כרטיסים לימי החופשה שלכם באמסטרדם:


כתובת: Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 PL, Amsterdam

שעות פתיחה של בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם:

שני 11:00 – 17:00
שלישי 11:00 – 17:00
רביעי 11:00 – 17:00
חמישי 11:00 – 17:00
שישי 11:00 – 17:00
שבת סגור
ראשון 11:00 – 17:00

בית הכנסת נמצא במרכז העיר, ברחוב Mr. Visserplein 3. הוא נבנה בסגנון מנייריזם, והוא בעל שתי קומות. הקומה הראשונה משמשת כבית כנסת, והקומה השנייה משמשת כבית ספר יהודי.

הכניסה לבית הכנסת היא דרך שער עץ גדול, המוקף בשני עמודים. בחצר הפנימית של בית הכנסת ישנם שני בתי כנסת קטנים יותר, המשמשים לתפילות פרטיות.

בית הכנסת הפורטוגזי הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הוא נחשב לאחד המבנים החשובים ביותר בהיסטוריה של יהדות הולנד.

המבנה

בית הכנסת הפורטוגזי הוא מבנה בן שתי קומות, עשוי לבנים. הקומה הראשונה, המכונה "הבית הגדול", היא בית הכנסת המרכזי. הקומה השנייה, המכונה "הבית הקטן", שימשה בעבר כבית הספר היהודי, וכיום היא משמשת למוזיאון קטן על ההיסטוריה של בית הכנסת.

הבית הגדול הוא חלל מרובע, המוקף בקירות לבנים גבוהים. בחזית בית הכנסת ישנם שלושה חלונות גדולים, המוארים באור טבעי. במרכז בית הכנסת ישנו ארון קודש גדול, עשוי עץ מעוטר.

הבית הקטן הוא חלל קטן יותר, המוקף בקירות לבנים נמוכים יותר. בחזית בית הכנסת ישנו חלון גדול, המוארים באור טבעי. במרכז בית הכנסת ישנו ארון קודש קטן יותר, עשוי עץ מעוטר.

ההיסטוריה

בית הכנסת הפורטוגזי נבנה בשנת 1675 על ידי קהילת יוצאי ספרד ופורטוגל באמסטרדם. הקהילה היהודית הפורטוגזית באמסטרדם נוסדה בשנת 1596, על ידי יהודים שברחו מהאינקוויזיציה בספרד ופורטוגל.

בית הכנסת נבנה בסגנון מנייריזם, שהיה הסגנון הפופולרי בהולנד במאה ה-17. העיצוב של בית הכנסת הוא שילוב של השפעות יהודיות, הולנדיות וספרדיות.

בית הכנסת הפורטוגזי היה אחד המבנים החשובים ביותר בהיסטוריה של יהדות הולנד. הוא שימש כמרכז הדתי והתרבותי של הקהילה היהודית הפורטוגזית באמסטרדם.

היום

בית הכנסת הפורטוגזי הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הוא פתוח לציבור לביקורים, והוא אתר פופולרי לתיירים מכל העולם.

בית הכנסת משמש גם כמקום תפילה עבור קהילת יוצאי ספרד ופורטוגל באמסטרדם.

5/5 - (5 votes)

לחזור משהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

רוצים לדעת מה יש לעשות ולראות בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את רשימת האטרקציות המומלצות!

error: התוכן מוגן !!