חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Zaanse Sachans הוא כפר הולנדי שפופולרי בזכות טחנות הרוח שלו. היא הפכה לאטרקציה תיירותית עם תיירים רבים המבקרים במקום מדי שנה. תחנת הרוח Zaanse Sachans היא דוגמה לארכיטקטורת טחנות הרוח ההולנדית.

תחנת הרוח Zaanse Sachans יכולה לייצר מספיק חשמל כדי להפעיל כ-10,000 משקי בית.

Zaanse Sachans הוא כפר בהולנד, שהוקם במאה ה-17. כדי להפעיל את הכפר הזה, הם היו צריכים להשתמש בטחנות רוח. טחנות רוח תוכננו לשאוב מים מהאדמה ולהמיר אותם לאנרגיה.

יעד תיירותי פופולרי, Zaanse Sachans מגיע מהמילה ההולנדית "zaan" פירושה דרום, ו"סאחה" פירושה מנסרה.

רקע ומידע פיקנטי על טחנת הרוח זאנסה סכאנס - Zaanse Schans

טחנת הרוח Zaanse Sachans היא אנדרטה לאומית הולנדית והטחנה היחידה שנותרה ב-Zaanse Sachans. המתחם  נבנה בשנת 1621, והוא הפוסט-טחנה האחרון שנותר בהולנד.

הוא שימש במקור לטחינת חיטה לקמח, אך לאחר מכן הותאם לייצור נייר. הטחנה הפסיקה לתפקד ב-1872, ונפלה. בשנת 1969 היא נרכשה על ידי עיריית ווסטזאן תמורת 1 ƒ מבעלים פרטיים, והחלו עבודות שיקום. הטחנה משמשת כיום כמוזיאון וכחלל אמנות, עם תערוכות של ציורים או פסלים על קירותיה.

טחנת הרוח של זאנסה סכאנס – Zaanse Schans היא אייקון הולנדי, שקיים כבר מאות שנים. טחנת הרוח נבנתה בשנת 1816 והיא טחנת הרוח ההולנדית האחרונה המתפקדת.

טחנת הרוח Zaanse Sachans היא נקודת ציון ואטרקציה תיירותית הולנדית. מהמפעלים הבודדים שנותרו באירופה שעדיין יש את המכונות המקוריות מפעם.

רקע: נבנתה בשנת 1907 ושימשה לטחינת קמח תירס עד שנת 1940 שבה נכנסה לפעולה כתחנת כוח. בשנות ה-50 שונתה למוזיאון ואטרקציה תיירותית. הטחנה הפסיקה לפעול ב-1970.

בשנת 1994 הוחזרה הטחנה למצב תקין וכיום מייצרת חשמל למבקרים על ידי סיבוב הלהבים בידיים או על ידי דיווש על אופניים המחוברים ללהבים.

איך מגיעים מאמסטרדם אל זאנסה סכאנס?

Zaanse Schenes היא עיירה קטנה במחוז נורד-הולנד, הולנד. כדי להגיע ל-Zaanse Schans, אפשר לקחת רכבת מתחנת אמסטרדם סנטרל לתחנת Zaanse Schans.

הנסיעה ברכבת אורכת כ-45 דקות ועולה 5.50 אירו (או 1.25 אירו לילדים).

Zaanse Sakhans הוא כפר הולנדי ישן שהשתמר בזמן. הוא ממוקם בסמוך לעיר זאנדאם, שנמצאת במרחק של כ-15 דקות מאמסטרדם ברכבת.

בכפר יש הרבה בתי תעלה יפים וארכיטקטורה הולנדית מסורתית. תוכלו למצוא גם כמה מסעדות ובתי קפה נפלאים באזור.

אתה יכול להגיע ל-Zaanse Sakhans על ידי נסיעה ברכבת מתחנת אמסטרדם סנטרל לתחנת Zaandam ולאחר מכן בעקבות ההוראות ל-Zanse Schenes ברגל או באופניים.

הדרך הקלה ביותר להגיע ל-Zaanse Schenes מאמסטרדם היא לקחת את הרכבת ל-Zaandam ולאחר מכן לעבור לקו אוטובוס 9 לכיוון Zaandijk.

אהבת? נא לדרג!

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בהולנד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לקבל את המדריך למטייל הישראל בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את המדריך בחינם!

error: התוכן מוגן !!