חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קונצרטחבאו אחד מאולמות הקונצרטים הטובים בעולם

אמסטרדם היא עיר של פורצי דרך זהו מקום שהתרבות בו מפותחת בצורה יוצאת דופן, אחד המקומות הבולטים בעיר מהבחינה הזו זהו בית הקונצרטים (The Concertgebouw).

בית הקונצרטים נחשב לאחד מאולמות הקונצרטים הטובים בעולם זהו אולם שתוכנן בצורה מופלאה והאקוסטיקה שלו היא פשוט דבר בלתי יאומן, וכל זאת קרה כבר משנת אלף שמונה מאות שמונים ואחת כאשר החלו בבניית האולם. 

בימים אלו הנושא של האקוסטיקה עדיין לא היה מספיק מפותח אך אם זאת ההולנדים הצליחו לבנות אולם בעל אקוסטיקה מדהימה ועד ימינו נחשב לאחד הטובים בעולם מהבחינה הזו. 

בית הקונצרט אמסטרדם
בית הקונצרט אמסטרדם

ההיסטוריה של בית הקונצרט (The Concertgebouw)

בתאריך חמש עשרה לספטמבר בשנת אלף שמונה מאות שמונים ואחת התאגדו שישה אזרחים הולנדים נחשבים, כדי להקים את בית הקונצרט מפני שלא היה אף מקום בעיר שיכול לקיים קונצרט בסאונד טוב. 

האולם פעל שנים רבות אך בשנת שבעים ושתיים למאה הקודמת בשל חוסר תקציב המקום כמעט ולא פעל ומצבו היה עגום הוגדר כבניין משומר מה שהבטיח לו עתיד ורוד יותר. 

בשנת שמונים ושלוש הוכרז הבניין כמסוכן לציבור מפני שהוא שוקע, זאת בעיה ידועה בעיר שקוראת להמון מבנים שנמצאים בה. לכן משנת שמונים וחמש החלו שיפוצים יסודיים שנמשכו שלוש שנים. 

בכל תקופת השיפוצים בית הקונצרט המשיך לפעול כרגיל וכמובן שהשיפוץ לא הזיק לאקוסטיקה הטובה של המקום, באותם זמנים גם הרחיבו את המבנה הוסיפו חדר נוסף והחליפו את הכניסה של המקום לחלק הקדמי של הבניין אך עדיין שמרו על המראה הקלאסי של הבניין.

למה מומלץ לבקר בבית הקונצרט באמסטרדם

יותר משבע מאות וחמישים אלף מבקרים בשנה לא טועים בית הקונצרט הוא פשוט פלא הנדסי ואדריכלי שלא כדאי לפספס בעת ביקור באמסטרדם. בית הקונצרט אמסטרדם נחשב לאחד מאולמות הקונצרטים הטובים בעולם מבחינת סאונד.

גם אם אתם לא רואים במקום קונצרט אין ספק שהמבנה עצמו בהחלט שווה ביקור זהו מבנה מתוכנן ומעוצב בצורה יוצאת דופן כאשר המטרה שלו היא להפיק סאונד מכלים מוזיקליים אקוסטיים כמו כינור, ויולה, קונטרבס, תופים ועוד, כל זאת מבלי להוסיף הגברה אלה לייצר סאונד מוגבר באיכות טובה רק בזכות האקוסטיקה של המקום.

לבית הקונצרט יש מסורת ארוכת שנים של קונצרטים ומוזיקאים אגדיים במוזיקה הקלאסית ובג'אז כמו למשל, גוסטב מאהלר, ברנרד הייטינק, ג'סי נורמן, סטינג, לואיס ארמסטרונג והרשימה עוד ארוכה.

מאוד מומלץ להגיע לראות ולשמוע קונצרט בהיכל זוהי חוויה באמת שונה ומיוחדת לשמוע את הסאונד של המוזיקה ממש עוטף אתכם גם אם מוזיקה קלאסית זה לא מה שעושה לכם את זה עדיין החוויה כמעט בוודאות תהיה טובה.

בית הקונצרט מקיים הופעות באופן קבוע אפשר להיכנס לאתר שלהם ולבדוק אילו הופעות מתקיימות בתאריכים בהם אתם מבקרים בעיר, אתם גם יכולים להיות ספונטניים להיכנס למקום ולבקש עלון של ההופעות הקרובות. מחירי הכרטיסים נעים בין 35 יורו עד 60 יורו ואתם יכולים לרכוש אותם במקום או להזמין כרטיסים און ליין.

שווה גם לבדוק לגבי הנחות, ההולנדים ידועים בשלל ההנחות שהם מעניקים לדוגמא, אם אתם בני פחות משלושים והגעת להופעה שעה לפני והיא לא סולד אאוט הכניסה תעלה לכם רק שש עשרה יורו. אתם יכולים לרכוש גם ממרכז המידע לתייר כרטיסי חבילה לכמה אטרקציות וגם לקבל הנחה משמעותית.

קונצרט חינם באמסטרדם
קונצרט חינם באמסטרדם

שאלות ותשובות בנוגע לבית הקונצרט - (The Concertgebouw)

מעבר למבנה המרשים המטרה של המקום היא להיות היכל מוזיקה שהסאונד בו תלוי באקוסטיקה של המקום, ההולנדים הצליחו לבנות את אחד מבתי הקונצרטים בעלי הסאונד הטוב ביותר בעולם, אין ספק שלשמוע קונצרט במקום זוהי חוויה בלתי נשכחת.

בית הקונצרט פתוח כל ימות השנה וגם אם אין בו באותו יום אף הופעה עדיין מומלץ להגיע ולראות את המקום הכניסה היא חופשית ויש גם בית קפה מאוד נחמד במקום.

כן בימי רביעי יש קונצרטים פתוחים לכל הקהל הרחב והכניסה אליהם חופשית, כדי להיכנס לקונצרט אתם צריכים לעבור בקופה ולבקש כרטיס כניסה חינם מפני שיש מצב שההיכל מלא

כן בית הקונצרטים נמצא באזור מרכזי של העיר כך שאתם יכולים למצוא, בתי קפה מסעדות, קולנוע ועוד הרבה אפשרויות לטיול באזור.

אהבת? נא לדרג!

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בהולנד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לקבל את המדריך למטייל הישראל בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את המדריך בחינם!

error: התוכן מוגן !!