חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נמו מוזיאון המדע באמסטרדם - Science Center NEMO

כאשר מטיילים באמסטרדם באזור של התחנה המרכזית ומזרחה אליה רואים מבנה ייחודי בצבע ירוק מוזר אשר נמצא על המים, זהו נמו מוזיאון המדע באמסטרדם (Science Center NEMO).

המטרה של נמו היא להנגיש ולקרב את מדע וטכנולוגיה מתקדמים לציבור בצורה אינטראקטיבית ומעניינת. נהוג לחשוב שזוהי אטרקציה לילדים בעיקר אך זה לא נכון המוזיאון בנוי באופן כזה שבכל גיל תהיו סקרנים ומעוניינים לדעת עוד.

מוזיאון נמו מציג חמש קומות מלאות בתערוכות סופר מעניינות, ישנם ניסויים המתבצעים במקום ואתם לומדים עליהם, כמו כן יש הדגמות ואפילו סדנאות.

המיקום של המוזיאון הוא מרכזי כך שאתם יכולים להגיע אליו אפילו באופן רגלי מהתחנה המרכזית או מאזור מרכז אמסטרדם. מה שבטוח מאוד מומלץ להגיע לביקור במוזיאון זהו מקום שישאיר אתכם פעורי פה ותופתעו עד כמה מאחורי הקלעים של פעולות שגרתיות שאנו מבצעים יכולות להיות כל כך מרוכבות.

מאוד מומלץ לבקר במוזיאון עם ילדים שמעבר להנאה הרבה שהם סופגים במקום זהו ללא ספק מקום שילמד אותם דברים חדשים בצורה אינטראקטיבית.

Science Center NEMO
Science Center NEMO

איזה תערוכות יש במוזיאון נמו?

מוזיאון נמו הוא מבנה ענק גדוש בטכנולוגיה מתקדמת, אתם תתקלו שם בדברים שביום יום נראים כשגרה אך התערוכות שם יפתחו לכם קו מחשבה מעט שונה.

תערוכה המציגה כיצד פועלות העיניים – תערוכה זו מגלה למשתתפים בה איך פועלות העיניים, למה הראייה לפעמים משטה בנו, תוכלו לראות איך בעזרת טכנולוגיה אנשים משפרים את הראייה שלהם ולהבין איך כל הדבר הזה עובד מזווית שונה לחלוטין.

תערוכת אנושות – בחיי היום יום שלנו כולנו  נתקלים בדילמות שונות, תערוכה זו מציגה באופן מעניין ביותר את הפסיכולוגיה והביולוגיה שעומדת מאחורי ההחלטות שלנו, זה משולב בסיפור שעשרה אנשים שונים מציגים ומנסים להשוות בין הפרופיל הדיגיטלי שלהם לבין הפרופיל המציאותי.

תערוכת עולם הצורות – בדרך כלל אנחנו לא שמים לב יותר מדי לצורות הגיאומטריות המקיפות אותנו, קחו לדוגמא את פרח החמנייה זהו פרח שאם מתעמקים בו מגלים איזה צורות גיאומטריות מדהימות מרכיבות אותו.

בתערוכה זו תלמדו על שלל הצורות הגיאומטריות והמעניינות שסביבנו, והכל מוצג בצורה אינטראקטיבית ואף תוכלו להשתתף ולנסות ליצור צורות מעניינות בעצמכם.

תערוכת כוח המים – מים משמשים את האנושות לייצר כוח כבר מאות שנים, בתערוכה זו תלמדו את המשמעות של הכוח של המים. זוהי תערוכה מדהימה הממחישה את כמות האנרגיה שניתן להפיק על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, זהו גם מסר חשוב מאוד למבוגרים וילדים כאחד ומלמד אותנו על אנרגיה ירוקה שהשאיפה שהיא תחליף את השימוש המזהם באנרגיה המיוצרת כיום.

תערוכת משלוח למחר – תערוכה זו עוסקת בתהליך הדיגיטלי העומד מאחורי המשלוחים שאנו מבצעים, אולי התהליך הזה נראה לנו פשוט אך מאחורי כל משלוח עומד תהליך לוגיסטי חכם ומורכב.

זוהי תערוכה אינטראקטיבית אשר המבקרים משתתפים בה והופכים להיות חלק בלתי נפרד מהתערוכה, מאוד מומלץ לבקר בתערוכה זו עם הילדים שמאוד אוהבים להשתתף ולהיות פעילים זוהי דרך מעולה להגיע אליהם וללמד אותם דברים חדשים ומעניינים.

NEMO מוזיאון המדע אמסטרדם
NEMO מוזיאון המדע אמסטרדם

שאלות ותשובות בנוגע לנמו מוזיאון המדע באמסטרדם - Science Center NEMO

מוזיאון נמו הוא מוזיאון מדע וטכנולוגיה מתקדם ביותר אשר מעניק למבקרים בו חוויה יוצאת דופן של זווית אחרת למדע וטכנולוגיה המוצגת באופן אינטראקטיבי, מוזיאון נמו הוא אחת האטרקציות החובה בעיר אמסטרדם והוא מתאים גם למבוגרים וגם לילדים.

גג הבניין מוזיאון המדע נמו הוא המבנה הגבוה ביותר בכל העיר אמסטרדם, אפשר להעלות אליו להתרשם מהנוף המדהים של העיר, יש שם גם תערוכת אנרגיה מעניינת מאוד, ואם אתם רעבים תוכלו לאכול במסעדה שנמצאת על הגג ומשקיפה על העיר.

הכניסה למוזיאון עולה לבוגרים –  € 17.50, התשלום הוא לילדים החל מגיל ארבע ילדים אשר קטנים מגיל זה נכנסים חינם. מומלץ לבדוק מרש אילו תערוכות יש במקום מעבר לתערוכות הקבועות.

מוזיאון נמו הוא מבנה ענק המכיל חמש קומות גדושות במדע וטכנולוגיה מעניינים, מומלץ להגיע למקום בלי לחץ 

לבלות בו כמה שעות שבהם תישארו פעורי פה מספר פעמים.

Science Center NEMO In Amsterdam
Science Center NEMO In Amsterdam
אהבת? נא לדרג!

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בהולנד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לקבל את המדריך למטייל הישראל בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את המדריך בחינם!

error: התוכן מוגן !!