חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המוזיאון היהודי באמסטרדם

המוזיאון היהודי ההיסטורי באמסטרדם ממוקם בארבעה בתי כנסת מונומנטליים ליד ווטרלופלין, ומציע למבקרים בו אפשרות לחקור את ההיסטוריה והתרבות היהודית באמצעות מצגות תלת מימד, סרטים, ציורים ותצלומים. זהו המוזיאון היחיד בהולנד המוקדש להיסטוריה היהודית.

לחצו כאן לרכישת כרטיסים למוזיאון היהודי באמסטרדם

המוזיאון ההיסטורי היהודי שוכן ברובע שקט במרכז אמסטרדם. אזור זה היה פעם המרכז התרבותי והדתי למהגרים יהודים, אם כי הדמוגרפיה השתנתה למרבה הצער כתוצאה מהכיבוש הנאצי וגירוש המוני. המוזיאון ההיסטורי היהודי מהווה תזכורת לתקופה החשוכה הזו, כמו גם כגאווה למסורות היהודיות באמסטרדם ובהולנד.

אף כי מדובר במוזיאון יחיד, התערוכות פרושות למעשה בארבעה בתי כנסת מונומנטליים. התערוכות הקבועות מספרות את סיפור התרבות וההיסטוריה היהודית בהולנד. חלק אחד ממנו – מוזיאון הילדים – הוקם כבית של משפחה יהודית טיפוסית. למד על חיי היומיום של משפחת הולנדר כשאתה (והצעירים שלך) עוקבים אחרי המדריך התוסס שלך מקס המצו.

כרטיס זה מקנה לכם גישה לאתרי מפתח אחרים ברובע התרבות היהודי באמסטרדם, כולל בית הכנסת הפורטוגלי המפואר, והולנדשה שושבורג (אנדרטת השואה הלאומית) המרגשת.
מוזמנים לבדוק ביומן תאריכים פנויים במוזיאון היהודי בהתאם לימי החופשה שלכם באמסטרדם:

כתובת: Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 PL Amsterdam
שעות פעילות:
יום ראשון 10:00–17:00
יום שני 10:00–17:00
יום שלישי 10:00–17:00
יום רביעי 10:00–17:00
יום חמישי 10:00–17:00
יום שישי 10:00–17:00
יום שבת 10:00–17:00
נוסד: 1932
מחוז: נורד-הולנד

המוזיאון היהודי באמסטרדם הוא אחד המוזיאונים החשובים ביותר בעולם להיסטוריה ותרבות יהודית. הוא נוסד בשנת 1932 ושוכן בארבעה בתי כנסת היסטוריים ברובע היהודי של אמסטרדם.

האוספים של המוזיאון כוללים יותר מ-100,000 פריטים, ביניהם ספרי תורה, כלי כסף, טקסטילים ויצירות אמנות. המוזיאון מציג גם תערוכות זמניות בנושאים שונים הקשורים להיסטוריה ולתורה היהודית.

המוזיאון היהודי באמסטרדם הוא אתר חובה לכל מי שמעוניין ללמוד עוד על ההיסטוריה והתרבות העשירה של העם היהודי".

בית הכנסת הפורטוגזי הוא אחד מבתי הכנסת היפים ביותר באמסטרדם. הוא נבנה בשנת 1675 ועדיין משמש כבית כנסת פעיל.

הולנדסה שושבורג הוא אנדרטה לזכר קורבנות השואה בהולנד. האנדרטה נחנכה בשנת 1952 ומורכבת מ-200,000 לבנים אדומות, המסמלות את מספר היהודים ההולנדים שנהרגו בשואה.
הרובע היהודי של אמסטרדם הוא אחד הרובעות ההיסטוריים ביותר בעיר. הוא היה ביתם של יהודים במשך מאות שנים ועדיין כולל מספר בתי כנסת, מסעדות וחנויות יהודיות.

 

5/5 - (6 votes)

לחזור משהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

רוצים לדעת מה יש לעשות ולראות בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את רשימת האטרקציות המומלצות!

error: התוכן מוגן !!