חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאונים מומלצים בהולנד שאסור לכם לפספס

הולנד היא מדינה של תרבות ושל היסטוריה. המסורת ההולנדית היא מזכרת לעברה המפואר של האומה, וההולנדים גאים בה מאוד. לכן, הולנד מלאה במוזיאונים מסוגים שונים: מוזיאוני אומנות, מוזיאוני טבע, מוזיאונים של היסטוריה ושל תרבות, מוזיאונים קולינריים… לכל נושא אפשר למצוא כאן מוזיאון, המוקדש רק לו.

מוזיאונים בהולנד זו גולת הכותרת של הטיול

כאמור, בהולנד יש מגוון מוזיאונים עצום ורחב במיוחד. גם אם מעולם לא התחברת לשיטוט הממושך במסדרונות ובהייה בתמונות, לא כדאי לפסול מראש את כל המוזיאונים שיש להולנד להציע. נכון, חלק מהמוזיאונים בהחלט מוקדשים לאומנות מסוג זה או אחר, והם עשויים להיראות ולהרגיש כמו מוזיאונים רגילים שכולנו מכירים מישראל (ולא כולנו אוהבים בהכרח). אבל גם אם אף פעם לא אהבת את הביקור במוזיאונים האלה, להולנד יש הרבה מוזיאונים אחרים להציע, עם חוויות שונות בתכלית.

לא משנה באיזה הרכב נוסעים להולנד – חבורת צעירים משוחררים, משפחה, זוג בטיול רומנטי או טיול פנסיונרים – לכל אחד יש כאן מוזיאון ששווה לבקר בו. הצעירים יוכלו לבקר במוזיאון הבירה, למשל, או במוזיאון בית הכלא המצמרר. זוגות ומשפחות יוכלו ליהנות מביקור במוזיאונים הפתוחים ורחבי הידיים, בהם משוטטים באופניים ובין צמחייה ירוקה במיוחד. אחרים יוכלו לבקר במוזיאון מכוניות עתיקות, מוזיאון גבינות (טעים במיוחד!) ועוד.

מוזיאון הגבינה

יש הרבה מוזיאונים מומלצים בהולנד, אבל אין הרבה מוזיאונים טעימים כמו מוזיאון הגבינה. מוזיאון הגבינה ההולנדית, שממוקם באלקמאר, יכול להצטרף לחוויה של ביקור בשוק הגבינות המסורתי של אלקמאר וטעימת גבינות ייחודיות ברחבי העיירה הקטנה. מוזיאון הגבינה ההולנדית מציג את המסורת המפוארת והמורכבת של הכנת הגבינות המקומיות. החל מייצור הגבינה והכלים ששימשו בעבר לצורך כך, ועד לבעלי התפקידים השונים בעולם הגבינות וללבוש המסורתי שלהם. לכל אחד מבעלי התפקידים המרובים ישנו לבוש שונה במעט – בעיקר בצבע הכובע – המסמל את תחומי ההתמחות השונים. המדריכים במוזיאון לבושים כולם בלבוש הולנדי מסורתי, כמובן, ומתקיימות במקום פעילויות לילדים וכן הקרנת סרט תיעודי. המוזיאון פתוח בחודשי הקיץ, מאפריל עד אוקטובר.

מוזיאון הבירה

 אם כבר דיברנו על מוזיאונים מומלצים באלקמאר, מומלץ לשלב גם את המוזיאון הזה בטיול שלך בעיירה. מוזיאון הבירה מציג את ההיסטוריה הוותיקה של הבירה ההולנדית. בעבר, המים באירופה היו מזוהמים לעיתים, ולא ראויים לשתייה. מאחר ובני אדם תמיד היו צריכים לשתות, התפתחה מסורת ענפה ומרשימה של שתיית בירה. הבירה תמיד הייתה משקה נקי מחיידקים ובטוח לשתייה, וכן משקה בעל גווני טעמים ואופני הכנה שונים. במוזיאון הבירה אפשר להתרשם מהתהליכים העתיקים ששימשו בעבר לייצור הבירה, וכן ליהנות מביקור בבר הבירות המגוון של המוזיאון. כמובן שלמבקרי המוזיאון ניתנת הנחה בבר.

מוזיאון המכוניות

כשגברים מחפשים מוזיאון מומלץ בהולנד, הם לרוב מגיעים למוזיאון המכוניות. מוזיאון המכוניות של הולנד ממוקם בחיטהורן. המוזיאון מציג אוסף מרשים ביותר של כלי רכב עתיקים ביותר, מכל הסוגים: מכוניות פאר ויוקרה (מהראשונות שנסעו אי פעם), טרקטורים, עגלות וכל אמצעי תחבורה אחר שנוסע על גלגלים. גולת הכותרת של המוזיאון היא שכל המכוניות בו תקינות לחלוטין. צוות הטכנאים המוסמך של המוזיאון מתחזק את כל המכוניות. כולן ניתנות להתנעה, ואפשר לנסוע בהן עד היום. מלבד המכוניות, במוזיאון פועל מרכז ספורט ופנאי מהנה במיוחד, שירגיש לך ממש כמו מועדון קאנטרי: מגרשי מיני-גולף, מגרש פיינטבול, חדר לייזר-טאג, וכן מסעדה מומלצת המגישה אוכל הולנדי מסורתי.

המוזיאון הפתוח בארנהיים

יש הרבה מוזיאונים באמסטרדם, בהאג ובשאר ערי הולנד, אבל אין עוד מוזיאון כמו המוזיאון הפתוח של ארנהיים. המוזיאון הזה ממוקם בלב שמורת טבע, בשטח מיוער המלא באגמים, נחלים, מפלים וצמחייה. זה מוזיאון בו מטיילים ברגל למרחקים ארוכים מאוד. אפשר לקחת גם רכבת חשמלית ולחסוך את ההליכה, שיכולה להיות מעייפת. המוזיאון מכיל בתוכו מבנים הולנדיים מסורתיים רבים, שמשמרים ומציגים את האופן בו התנהלו חיי הכפר ההולנדיים בעבר. בתי המגורים מציגים את הריהוט המסורתי כפי שהיה בעבר, עם חרסינת דלפט הכחולה ועם מיטות השינה ההולנדיות המסורתיות. בתי המלאכה השונים מציגים את המקצועות שהיו נפוצים בעבר בכפר ההולנדי – כמו נפח, סנדלר, חוואי, גבן ועוד – ואת האופן בו המלאכות השונות בוצעו. כל המדריכים במוזיאון לבושים, כמובן, בלבוש הולנדי מסורתי. במאפייה הכפרית ה"וותיקה" נאפים באמת מאפים חמים וטעימים, שאפשר לקנות ולאכול במהלך הביקור. עבור הילדים, פועל במקום גן משחקים ייעודי שיוכל להנעים את זמנם, בעוד שההורים אוכלים ונחים במסעדה הפועלת במקום. בחודשי הקיץ המוזיאון פתוח בכל יום. בחורף, לעומת זאת, הוא פתוח בסופי שבוע בלבד.

קינדרדרייק

זהו מוזיאון פתוח נוסף, הממוקם שעה ורבע נסיעה מאמסטרדם הבירה. המוזיאון הפתוח הזה מוקדש, כמעט כולו, לטחנות הרוח. טחנות הרוח בהולנד הן בעלות חשיבות רבה, וכבר מאות שנות משמשות לניקוז מי הים. חלק ניכר משטחה של הולנד מצוי מתחת לפני הים, כידוע, והוא למעשה שטח ים מיובש. הייבוש נעשה באמצעות טחנות הרוח הללו, ששאבו את המים וניקזו אותם אל תוך התעלות המפורסמות. במוזיאון קינדרדרייק ניתן לחזות בעשרות טחנות רוח המשוחזרות בנאמנות רבה למקור. בשעות הלילה, הן מוארות באורות מיוחדים ויפים במיוחד. בתוך אחת מטחנות הרוח קיים היום מוזיאון, בו אפשר להתרשם מאופן הפעולה של הטחנה ומהחשיבות של הטחנות כולן להולנד. בביקור עם ילדים, ניתן להשתתף בסדנה מודרכת בנושא הטחנות וייבוש המים. המוזיאון פתוח בכל יום, ומהווה אטרקציה ירוקה ומעניינת במיוחד לכל המשפחה.

מוזיאון אשר

מאוריץ קורנליוס אשר, אמן תעתועי הראייה הידוע, הוא אחד מהאומנים ההולנדיים הידועים והבולטים ביותר. המוזיאון שהוקם לכבודו ממוקם בתוך ארמון החורף הישן של המלכה, בעיר האג. תצוגת התמונות המרשימה של אשר היא בהחלט תצוגה מרשימה ומושכת את העין – של מבוגרים וילדים כאחד – עם תעתועי ראייה מקסימים ומשונים. נוסף על כך, עצם הביקור בארמון הוותיק הוא אטרקציה נוספת בפני עצמה. הארמון העצום הזה מכיל בתוכו 200 חדרים, והוא מעוצב בכל הפאר וההדר של ארמון מלוכה אמתי. הביקור במוזיאון כולל, מן הסתם, גם ביקור בארמון המרשים. המוזיאון פתוח לכל אורך השנה ולכל אורך השבוע, מלבד ימי שני בהם הוא סגור.

מוזיאון האבנים והמינרלים

מוזיאון מיוחד נוסף הממוקם בחיטהורן. מוזיאון האבנים והמינרלים מתמקד בפלא הסלעי שיש לכדור הארץ להציע לנו, במגוון צורות מיוחדות, צבעים בוהקים וגדלים. אפשר לראות כאן גבישי זהב, כסף, מינרלים שונים, גבישים, יהלומים, אבני חן ועוד. עבור ילדים, מתקיימת במוזיאון פעילות של חיפוש אבני חן באזורים שונים: חפירה באדמה בחיפוש אחר זהב, חפירה בקרקעית ה"ים" (בריכה, כמובן) בחיפוש אחר אבני חן טובות ועוד. מאחר וכל ילד מקבל בסוף הפעילות אבן-מזכרת לקחת הביתה, כל הילדים יוצאים מהסיור מרוצים במיוחד.

מוזיאון המדע לילדים

מוזיאון המדע לילדים, הממוקם בהאג, מזכיר מעט את מוזיאוני המדע שיש גם לנו בארץ. זהו מוזיאון רחב ידיים, המתמקד בתחומים שונים של מדע: גיאולוגיה, מחשבים, רובוטיקה ועוד. ניתן להתנסות ולחוות כאן חידושים טכנולוגיים ממגוון תחומים שונים, כשהדגש הוא על ההתנסות של הילדים ועל הלמידה. המוזיאון פתוח לכל אורך השנה, בימי שני הוא סגור.

אהבת? נא לדרג!

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בהולנד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לקבל את המדריך למטייל הישראל בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את המדריך בחינם!

error: התוכן מוגן !!