חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פארק הקופים אפנהול – Apenheul

כל מה שצריך לדעת על פארק הקופים אפנהול

בשנות השישים הצלם וים מגר מרוטרדם החליט לרכוש שני קופים ננסיים, אז זה עוד היה מותר וניתן היה לקנות קופים בחנויות של חיות מחמד, מה שהתחיל כתחביב פשוט עד מהרה הפך לאהבה של ממש, בשנת אלף תשע מאות שבעים ואחת וים חנך את פארק הקופים אפנהול (Apenheul).

וים מחליט לעזוב את עבודתו הקבוע ובוחר להקדיש את חייו לקופים, הוא האמין בעקרון פשוט האומר שאם טוב לחיות יהיה טוב גם לאנשים שמגיעים לצפות בהם, הקופים לא יהיו בכלובים או סגורים בשום צורה אלה יחיו בטבע הפתוח, בתחילת דרכו היו בפארק רק מספר מועט של קופים.

לאורך השנים השנים הפארק החל לנחול הצלחה לא קטנה ובשנת שבעים ושש של המאה העשרים הגיעו הגורילות הראשונות לפארק הקופים אפנהול (Apenheul), שלוש שנים לאחר מכן, נולד תינוק הגורילה הראשון, עם השנים הפארק החל להיות מוקד תיירותי למבקרים מכל רחבי העולם וכיום הוא נחשב לאחד המקומות שאסור לפספס כאשר מגיעים לטיול בהולנד במיוחד אם אתם מגיעים עם הילדים.

אורנגאוטן בפארק הקופים אפנהול
אורנגאוטן בפארק הקופים אפנהול

פארק הקופים אפנהול מקום מושלם לבילוי משפחתי

פארק הקופים אפנהול הוא מקום מושלם לבילוי משפחתי הפארק ממוקם בעיירה אפלדורן הממוקמת במרחק של קצת יותר משעה נסיעה מאמסטרדם, הפארק המקסים משתרע על פני שטח של שתיים עשרה דונם ומכיל יותר משלוש מאות קופים מסתובבים חופשי יש בפארק שלושים וחמישה מינים שונים של קופים.

בין מיני הקופים בטח תראו את קופי הסנאי הסקרנים שיבואו אליכם קרוב, טיט האדום הוא מין נוסף חמוד במיוחד כמו גם סאקי לבן, יש בפארק גם קופים שאינם מסתובבים חופשי אלה הם גורילות וקופי אורנגאוטן, הם לא ממש נמצאים בכלוב יש להם שטחי מרעה גדולים בהם הם מסתובבים באופן חופשי.

אחת האטרקציות המיוחדות של הפארק זוהי האכלת הגורילות, כאשר המטפלים מגיעים עם אוכל הגורילות מגיעות מכל עבר לאורך האכלה המטפל מלמד אתכם עובדות מעניינות על הגורילות ועל שאר בעלי החיים בפארק, האכלת הגורילות אורכת בערך עשרים דקות נותנת לכם מושג על כמות הגורילות הגדולה בפארק.

את האכלה אתם יכולים לראות בכל יום בשעה שתיים עשרה בצהריים ואז שוב בשעה שתיים בצהריים, לא לפספס זוהי אחת החוויות המדהימות בפארק, כמו כן אתם יכולים לקנות שקיות האכלה מיוחדות כדי להאכיל את הקופים החמודים בפארק.

מלבד המצגת של האכלת הגורילות יש האכלות של קופים נוספים בפארק בשעות אחת עשרה ורבע בבוקר ואחת ורבע בצהריים יש הרצאות של המטפלים על קופי הלמור כולל האכלה, כמו גם בשעה שלוש בצהריים יש האכלה של קופי האורנגאוטן המיוחדים.

מה צריך לדעת לפני ביקור בפארק הקופים אפנהול

ביקור בפארק הקופים אפנהול (Apenheul) זוהי חוויה אדירה לכל המשפחה, הפארק ממוקם במרחק של שעה נסיעה ברכב מאמסטרדם ושעה וחצי בתחבורה ציבורית, בכל מקרה אם אתם מעוניינים להגיע בתחבורה ציבורית, יש לקחת רכבת אל התחנה המרכזית של אפלדורן, משם צריך לקחת אוטובוס מספר 12 אשר מגיע קרוב לפארק.

בפארק עצמו חשוב להישמע לכללים של המקום, הם מבקשים שלא להתקרב מדי אל הקופים ולשמור על מרחק של לפחות מטר וחצי, הקופים רואים בזה איום כאשר מתקרבים אליי יותר מדי, כמובן שאסור לתת לקופים שום סוג של מזון אנוש זה פשוט יכול להזיק לקופים ובמקרים קיצוניים אף לגרום למוות.

יש בפארק מסעדות וקיוסקים בהם ניתן לעצור לנוח ולאכול, כאשר אתם נכנסים לפארק אתם מקבלים מפה שתוכלו להיעזר בה להבין איפה אתם נמצאים ואיך מגיעים לכל מקום בפארק, על אף שתעשו אינספור תמונות בפארק עם הקופים המדהימים חל איסור על הכנסת מקל סלפי שיכול להפחיד את הקופים.

פארק הקופים אפנהול (Apenheul) הוא אחת האטרקציות שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם לפספס כאשר אתם מגיעים לביקור בהולנד, תכננו מראש את היום שלכם כדי שהוא יהיה מוצלח וללא ספק תקבלו חוויה בלתי נשכחת.

ביקור בפארק הקופים אפנהול (Apenheul) זוהי חוויה אדירה לכל המשפחה
ביקור בפארק הקופים אפנהול (Apenheul) זוהי חוויה אדירה לכל המשפחה

שאלות ותשובות בנוגע לפארק הקופים אפנהול

פארק הקופים אפנהול נפתח בתחילת שנות השבעים עם מספר קופים קטן, כיום זהו פארק מדהים אשר משתרע על שטח של 12 דונם, הפארק מכיל שלושים וחמישה מיני קופים שונים ויותר משלוש מאות קופים מסתובבים חופשי, כאשר אתם נכנסים לפארק כבר בהתחלה קופי הסנאי  הידועים בסקרנותם ככל הנראה יבואו לחקור אתכם מקרוב, מלב בעלי החיים המדהימים יש במקום גם מסעדה טובה, מגרשי משחקים לילדים ועוד אטרקציות מקומיות

לא רוב הקופים בפארק אכן מסתובבים חופשי אך יש גם אזור הוסף בו נמצאים גורילות ואורנגוטן שנמצאים באזור מרעה פתוח, לא ניתן להתקרב אליהם אך הם לא סגורים בכלוב סגור במנעול ובריח, תוכלו לראות מגוון מינים קופים ממש מקרוב ואפילו לעשות איתן תמונה מנצחת.

פארק הקופים אפנהול פתוח החל מחודש אפריל עד חודש נובמבר, שעות הפעילות של הפארק הן כל השבוע החל מהשעה 10:00 עד 17:00, בכל יום יש האכלת קופים, אחת האטרקציות האהובות בפארק זוהי האכלת הגורילות, תוכלו לראות את האכלה בכל יום בשעה 12:00 ולאחר מכן משעה 14:00, הפארק נסגר למבקרים שעה לפני שעת הסגירה אך בכל מקרה מומלץ להקדיש כמה שעות לביקור במקום.

אם אתם מגיעים עם רכב תרשמו את הכתובת: JC Wilslaan 21 7313 HK Apeldoorn בתוכנות הניווט ותוכלו למצוא את הפארק בקלות יש במקום חנייה מסודרת גדולה וללא תשלום, ניתן להגיע באמצעות תחבורה ציבורית מכל מקום בהולנד, יש לעלות על רכבת אשר מגיעה לתחנה המרכזית של העיירה אפלדורן, משם אתם ממשיכים בנסיעה קצרה באוטובוס מספר 12 אשר מגיעים אל הפארק.

5/5 - (1 vote)

לחזור למשהו ספציפי?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בהולנד ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לקבל את המדריך למטייל הישראל בהולנד?

לחצו על הכפתור וקבלו את המדריך בחינם!

error: התוכן מוגן !!